Co warto wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Kiedy nie dbamy o swoje zęby regularni to bardzo szybko może okazać się, że mamy z nimi poważne problemy, które mogą doprowadzić nawet do ich utraty. Najczęściej w wyniku zaniedbań dochodzi do tego, że konieczne jest leczenie kanałowe, które większości z nas kojarzy się z ogromnym bólem, ale czy tak jest naprawdę, czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe – co warto o nim wiedzieć?

leczenie kanałowe kraków mikroskopLeczenie kanałowe jest konieczne wtedy kiedy nieleczona przez nas próchnica doprowadzi do zapalenia miazgi naszego zęba. Wtedy odczuwamy straszny ból, z którym najczęściej udajemy się do stomatologa. Ten zleca prześwietlenie na podstawie którego będzie mógł określić skalę uszkodzeń. Jeśli okaże się, że naszego zęba może wyleczyć to konieczne będzie leczenie kanałowe. Dawniej kojarzyło nam się z ogromnym bólem oraz kilkurazową wizytą w gabinecie stomatologicznym, dlatego ludzie chodzili do niego w krytycznych sytuacjach, kiedy ból był nie do wytrzymania. Obecnie leczenie kanałowe kraków mikroskop odbywa się podczas jednej wizyty. Na początku pacjentowi podawane jest miejscowe znieczulenie a kiedy zacznie działać lekarz może przystąpić do zabiegu. Dla dokładniejszej precyzji zabieg wykonywany jest pod mikroskopem. Dzięki temu możliwe jest dokładne oczyszczenie z resztek tkanki oraz bakterii. Mikroskop pozwala również na dokładne wypełnienie kanałów zębowych na całej ich długości. Następnie do dokładnym oczyszczeniu oraz uformowaniu kanałów lekarz musi je szczelnie zamknąć. Robi o używając substancji pochodzenia naturalnego, która jest bardzo dobrze tolerowana przez nasz organizm.

Pamiętajmy o tym, aby dbać o swoje zęby, tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat. Jeśli nie będziemy o nie dbać Konieczn będzie ich leczenie a jeśli i tego nie dopilnujemy to możemy utracić wszystkie zęby.