Komfortowe turnusy rehabilitacyjne

Starsze osoby, większość swojego życia spędzają na wizytach u lekarzy, bo z wiekiem jedynie przybywa dolegliwości. Dla każdego seniora zbawienne są wczasy w sanatorium, ponieważ mogą oni tam w pełni wypocząć i oddać się w ręce specjalistów.

Kto może liczyć na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych?

pfron turnusy rehabilitacyjneW naszym kraju znajduje się kilkadziesiąt sanatoriów, które każdego roku przyjmują setki tysięcy pacjentów. Część z nich jest w stanie samodzielnie sobie zapłacić za pobyt w wybranym ośrodku, a część musi liczyć na pomoc państwa. Jednakże nie każdy może otrzymać dofinansowanie, bo trzeba spełniać określone wymagania. PFRON turnusy rehabilitacyjne finansuje jedynie seniorom z określonymi schorzeniami, którzy dodatkowo posiadają zaświadczenie o stanie zdrowia, wystawione przez lekarza oraz mają niskie dochody. Rehabilitacja prowadzona w sanatoriach ma na celu polepszenie stanu zdrowia uczestników turnusu lub przynajmniej poprawę jakości życia. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych rehabilitantów, fizjoterapeutów i masażystów. Każdy uczestnik turnusu, bez względu czy zapłacił za swój pobyt, czy był on finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, ma zapewnione zakwaterowanie w komfortowych pokojach z klimatyzacją i ma zapewnione pełne wyżywienie. Zajęcia ze specjalistami, treningi na basenie czy na świeżym powietrzu, są organizowane codziennie w taki sposób, aby ze sobą nie kolidowały. Nawet parę dni spędzone w takim miejscu, daje seniorom chwilę wytchnienia.

Możliwości Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych są ograniczone, więc w ciągu roku tylko określona ilość seniorów skorzysta z pomocy pastwa. Dlatego też dobrze jest jak najszybciej się o nią starać, aby się załapać na dofinansowanie.