Kupno zadłużonej firmy

Miałem mnóstwo kasy i nie musiałem pracować. Siedziałem w domu i bezsensownie marnowałem czas. Ta bezczynność tak mnie rozleniwiła, że nawet nie chciało mi się otwierać firmy, bo było związanych z tym za dużo formalności. Musiałem jednak znaleźć sobie jakieś zajęcie.

Firma kupiona za rozsądne pieniądze

kupię firmęByłem udziałowcem w spółce i z tego miałem dochody. Byłem ustawiony a w spółce nie musiałem się nawet pojawiać. Wpadłem na pomysł, że sobie kupię firmę, która jest zadłużona i będę nią zarządzał. Taką firmę, to każdy właściciel odda za małe pieniądze, by pozbyć się długów. Ja wiedziałem jak wyciągnąć każdą działalność na prostą, bo lata temu się tylko tym zajmowałem. Profil firmy nie miał dla mnie żadnego znaczenia, bo byłem w stanie zająć się wszystkim. Przejrzałem oferty firm na sprzedaż. Ofert było dość sporo i dzięki temu miałem z czego wybierać. Znałem też świetnego prawnika, który miał zająć się wszelkimi formalnościami, więc byłem tym bardziej pewny, że kupiona firma z zadłużeniem to dobry pomysł. Odezwałem się do człowieka, od którego chciałem kupić firmę doradczą. Odpowiadało mi to zwłaszcza, że firma miała zadatki na dobrze prosperującą. Wystarczyła moja ręka, by działalność przynosiła dochody. Oszacowałem koszty i wiedziałem już ile jestem w stanie zapłacić za tę firmę. Z jej właścicielem udało mi się dogadać już podczas pierwszego spotkania. Zależało mu na sprzedaży i od razu zgodził się na cenę, którą zaoferowałem. Kupiłem tę firmę za rozsądne pieniądze.

Z pomocą prawnika udało się dopełnić wszystkie formalności i z warunków obie strony były zadowolone. Firma, którą kupiłem była do odratowania. Wprowadziłem wiele korzystnych zmian, które przyniosły same korzyści. Cieszył mnie fakt, że miałem interesujące zajęcie.