Kurierskie koperty wykonane z folii

Koperty mogą być stosowane w wielu branżach. Jednak koperty foliowe są elementem, który spotkamy najczęściej w pracy kuriera. To w tego typu koperty są pakowane wszelkiego rodzaju paczki, które potem są rozsyłane do klientów. Tego typu koperta zapewnia zatem niezwykle bezpieczny transport elementów, które nie muszą być pakowane do kartonowych pudeł. Koperta jest podstawowym typem pracy logistycznej firm wysyłkowych.

Kurierskie koperty z folii – foliopaki

koperty folioweDzięki tego typu kopertom możliwe staje się pakowanie przedmiotów o mniejszych gabarytach, bez konieczności przygotowywania kartonowego opakowania, które zwiększa ogólne wymiary paczki. Koperty foliowe zapewniają także bezpieczny sposób przesyłania listów, które mogą być transportowane w kopertach foliowych, a także owiniętę innymi elementami zabezpieczającymi (na przykład folią bąbelkową). Tego typu elementy paczki są wysyłane zarówno za pomocą firm kurierskich, jak i poczty. Ich zaleta jest fakt, że nie są sztywne, a zatem mogą być przewożone na samochodach, które nie posiadają wystarczającej ilości miejsca. Wiele tego typu kopert jest zgrzewanych za pomocą specjalnych technik, które zapewniają odpowiedni sposób szczelności. Dzięki zgrzewaniu koperta nie otworzy się, co powoduje, że przedmioty znajdujące się w jej wnętrzu są dobrze zabezpieczone przed wypadnięciem lub uszkodzeniem.

Koperty foliowe są używane w logistyce krajowej lub międzynarodowej. Kolejnym niezwykle ciekawym elementem są specjalnie nanoszone nadruki, które mogą uwidaczniać loga firm kurierskich, lub być elementem promocyjnym firmy, która wysyła lub produkuje przedmioty kupowane na aukcjach, lub w sklepach internetowych. Nadruki tego typu są niezmywalne i mogą być nanoszone przez nowoczesne maszyny drukujące.