Artykuły

Lodówka do przechowywania wina

Być może lubisz, od czasu do czasu, napić się dobrego wina. Dlatego dobrym pomysłem dla Ciebie będzie zakup chłodziarki. Nie chodzi tutaj o duży sprzęt, który wykorzystywany jest przez profesjonalne winnice, lecz małe urządzenie, często z możliwością zabudowy. Jest to tylko kilkaset złotych. Mimo wszystko te pieniądze pozwalają przechowywać wino w takich warunkach, że nie traci ono swojego smaku.

Lodówka do wina w domu

domowe lodówki do winaMimo, że to urządzenie jest nazywane lodówką, jest dużo mniejsze. Czasami mieści się w nim tylko dziesięć butelek. Jednak domowe lodówki do wina są bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim możemy składować wino przez długi okres czasu i nie traci ono nic ze swojego smaku. Jak zapewne wiesz, wino musi mieć odpowiednią temperaturę oraz pozycję, aby nadawało się do degustacji. Takie lodówki rozwiążą również inny, bardzo istotny problem. Czasami otwieramy butelkę tylko dla jednego kieliszka. Co zrobić z resztą, aby straciła smaku? Butelkę trzeba zakręcić lub zakorkować, a następnie schować do odpowiedniej lodówki. Zazwyczaj jest tam półeczka do przechowywania otwartych win. Taki trunek musisz wypić w przeciągu dziewięciu dni. Jednak bez lodówki czas ten byłby dużo krótszy. Każdy, kto jest miłośnikiem wina powinien takie coś u siebie mieć. Kosztuje to około pięciuset złotych, ale służy przez kilkanaście lat. Lodówki można zabudowywać. 

Taki sprzęt chłodzący jest przydatny. Można go ustawić na przykład w pobliżu barku. Kolekcjonowanie alkoholi to dla niektórych bardzo ważne hobby. jak zapewne się domyślasz, trzeba mieć odpowiednie do tego miejsce. Dużo ono zmienia. Lodówka nie jest droga w utrzymaniu. Myślę, że Twój miesięczny budżet w ogóle tego nie odczuje. Zawsze możesz ją wyłączyć, na przykład gdy nie będzie w niej trunku.