Artykuły

Mobilne rusztowania modułowe

Category: Meble i remonty

Praca przy unowocześnianiu dużych obiektów handlowych była często bardzo trudna i niewygodna. Wymagała głównie robót na wysokościach, podczas których niezbędne było użycie rusztowań, choć często zdarzało się, iż podrasowywane obiekty nie były puste. Rozkładanie rusztowań pomiędzy regałami magazynowymi tym bardziej utrudniało wykonywanie czynności.

Wygodne rusztowania przesuwne

lekkie rusztowania przejezdne składaneWykonywane przez nas zadania często wymagały możliwości szybkiego przemieszczenia się na inne miejsce, co nie zawsze było wykonalne na takich obiektach, zwłaszcza że rusztowania przez nas używane były raczej dość podstawowe, i nie mogły być ani przestawione szybko, ani też rozstawiane. Był to problem który zdecydowaliśmy się rozwiązać zaopatrując się w lekkie rusztowania przejezdne składane. Były to konstrukcje z aluminium, o wiele lżejsze niż stalowe szkielety tradycyjnych rusztowań budowlanych, a ich wielką zaletą była możliwość ich wygodnego złożenia do transportu czy przestawienia. Były one w pełni modularne i bardzo łatwe do dopasowania do konkretnego zadania przez zwykłą wymianę elementów składowych, a jednocześnie zapewniały o wiele większe bezpieczeństwo pracownika. Segmenty łączone były ze sobą za pomocą trwałych mocowań, które nie obluzowywały się nawet pod największym naciskiem, a podłoga robocza zrobiona była z profilowanej gumy, umożliwiającej bezpieczne poruszanie się po niej w każdych warunkach i niemal każdym obuwiu roboczym.

Rusztowania te były łatwe do przestawienia dzięki kołom jezdnym montowanym na podstawie. Podczas wykonywania prac, koła te mogły być zablokowane tak, by nie stwarzać ryzyka wystąpienia wypadku przy najbardziej intensywnej pracy. Jednocześnie umożliwiały łatwe przestawienie konstrukcji nawet w trakcie wykonywania pracy.