Najnowocześniejsze monitory do ścian wizyjnych

Ściany wizyjne były obecnie bardzo popularnym zamiennikiem dla wszystkich monitorów o dużej przekątnej. Zapewniały one bowiem o wiele lepszą jakość obrazu, a jednocześnie mogły być modyfikowane i zmieniane wedle upodobań posiadacza i wielkości miejsca w którym miały być wykorzystywane.

Najnowocześniejsze monitory interaktywne

monitory bezszwoweStały się na tyle popularne, iż w wielu przypadkach były również wykorzystywane w salach konferencyjnych oraz pokazowych, gdzie spisywały się o wiele lepiej niż starego typu monitory. Producenci monitorów wprowadzili więc od niedawna interaktywne monitory bezszwowe z możliwością sterowania dotykowego, przeznaczone specjalnie do użytku w salach pokazowych. Owe monitory działały dokładnie tak samo jak wersje podstawowe, choć umożliwiały sterowanie za pomocą urządzeń zdalnych, oraz kontrolę dotykową w taki sam sposób jak było to możliwe w dużych monitorach interaktywnych. Różnicą była funkcjonalność, która zdecydowanie była widoczna w bezszwowych monitorach interaktywnych. Bardzo dobrze współpracowały one z nowoczesnymi programami prelekcyjnymi, umożliwiając ogromny poziom kontroli nad prezentowanym materiałem. Dzięki możliwości stworzenia bardzo dużego ekranu w dowolnej sali, mogły one być wykorzystywane również w celu znacznie większej interakcji z uczestnikami pokazu czy prelekcji.

Monitory interaktywne były montowane na tych samych stelażach co standardowe warianty, więc mogły być używane z takowymi zamiennie. W wielu przypadkach ściany wizyjne były stopniowo wyposażane w takowe, a z czasem całkowicie zamieniane na warianty interaktywne, przede wszystkim w nowoczesnych salach prelekcyjnych. Bezszwowe monitory interaktywne były również całkowicie kompatybilne z nowoczesnymi programami sterującymi.