Odpowiedni trening lekkoatletyczny z kolcami

Moi synowi zaczęli interesować się sportem. Na szczęście w moim mieście mieliśmy fajny klub lekkoatletyczny, gdzie młodzi ludzie mogą skorzystać z profesjonalnego treningu, który może oznaczać rozpoczęcie fajnej przygody i poważnej kariery. Po zapisaniu ich tam, dzieci szybko wkręciły się w treningi i z biegiem czasu trzeba było myśleć o lepszym przygotowaniu ich do zawodów.

Wykorzystanie kolców lekkoatletycznych w biegach

kolce lekkoatletyczneTak się złożyło, że najlepiej moi synowie czuli się w biegach – jeden na krótkich, drugi na długich dystansach. Trener chwalił ich za podejście do sportu i poważne traktowanie treningów. Obaj zaczęli też inaczej podchodzić do diety i zaczęli dbać o siebie. Przyszedł też czas, by zainwestować w obuwie, które zapewniałoby wygodę i dobrą przyczepność. Dzieci pokazały mi w internecie, jakie kolce lekkoatletyczne chciałyby dostać. Zrobiliśmy research i znaleźliśmy buty, które podobały się zarówno im, jak i mi. Poczytaliśmy o nich trochę i z opinii wyszło, że są to bardzo dobre kolce dla młodych ludzi. Już po pierwszym ich przetestowaniu moi młodzi biegacze z wielką pewnością siebie tłumaczyli mi, jak to nowe buty dają im nowe możliwości w trakcie biegu. Cieszyłam się ich szczęściem i nie mogłam się doczekać, żeby zobaczyć ich na pierwszych zawodach.

Pierwsze zawody przyniosły nam wszystkim sporo stresu, bo nie wiedzieliśmy dokładnie, czego możemy się spodziewać. Okazało się, że wszelkie lęki były zbędne. Młodszy z synów zajął drugie miejsce na swoim dystansie, a starszy zdobył brąz. Byłam z nich taka dumna. Pokazali, że ciężką pracą można osiągać wyniki. Ale przyznali mi, że mocno wierzą w to, że wybrane przez nich kolce zapewniły im wystarczająco szczęścia, by pobiec lepiej niż większość innych zawodników.