Potrzebowałem dokonać windykacji dłużnika

Prowadzę małą firmę. Rok temu chciałem poszerzyć swoją działalność na inne kraje Unii Europejskiej. Niestety okazało się to nieskuteczne. Francuski wierzyciel szybko przestał mi płacić, a ja zostałem z długami. Ponieważ nie chciałem, aby moja firma całkiem upadła musiałem się trochę zapożyczyć. Teraz chciałem ściągnąć należności od mojego francuskiego dłużnika.

Znalazłem firmę pomagającą w windykacji francuskich firm

windykacja we francjiMusiałem znaleźć odpowiedniego prawnika, który będzie zajmował się prawem skarbowym międzynarodowym. Mój prawnik, z którego dotychczas korzystałem polecił mi żebym spróbował znaleźć firmę windykacyjną, ponieważ będzie to najbardziej skuteczne i nie wygeneruje dla mnie większych kosztów. Poszukiwania odpowiedniej firmy rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: windykacja we francji i zacząłem przeglądać wyniki. Szybko znalazłem firmę, której oferta mi odpowiadała. Była to polsko-francuska firma, która miała duże doświadczenie na rynku w ściąganiu należności gospodarczych. Oferowała ona pomoc w każdym możliwym etapie i sposobie ściągania należności finansowych i materialnych. Wcześniej starałem się prowadzić z moim dłużnikiem postępowanie polubowne, ale nie doszły one do skutki z jego winy. Postanowiłem skorzystać z pomocy tej firmy windykacyjnej. Udzieliłem im stosownych pełnomocnictw i w moim imieniu prowadzili oni negocjacje z dłużnikiem. Proces windykacji polubownej ostatecznie nie doszedł do skutku, gdyż dłużnik nie współpracował.

Sprawa została skierowana na drogę sądową. Firma windykacyjna zajęła się wszystkim w moim imieniu. Trzeba przyznać, że byli w tym bardzo skuteczni i profesjonalni. Udało im się wyegzekwować od dłużnika wszystkie moje zaległości. W dodatku za ściągnięcie długów w ramach swojego wynagrodzenia, pobrali tylko niewielki procent odzyskanej kwoty.