Przyczepy do samochodów ciężarowych

Jest wiele typów przyczep, ponieważ każdy pojazd ma inne możliwości, co do ich ciągnięcia. W przypadku samochodów ciężarowych wiadomo, że udźwig jest w tym przypadku największy. Taka przyczepa musi posiadać odpowiednią specyfikację, ponieważ bez tego trudno mówić o tym, że jest ona bezpieczna. W dużym stopniu liczy się amortyzacja osi, gdyż to na nich spoczywa cały ciężar ładunku i masy własnej.

Specyfikacja techniczna przyczep ciężarowych

przyczepa ciężarowaWspomniałem powyżej o osiach do samochodów ciężarowych. Przede wszystkim powinny one być odpowiednio amortyzowane. Przyczepa ciężarowa ma amortyzatory hydrauliczne, a także specjalne nakładki pomiędzy osią, a elementami mocującymi jej podłogę. W ten sposób na każdej dziurze lub nierówności przyczepa nie podskakuje, przez co metal nie jest osłabiany. W takich przyczepach jest dużo różnic jeśli chodzi o pompowanie opon. Zazwyczaj zostawia się nieco miejsca, aby opona była lekko miękka. Oczywiście chodzi tylko o niewielką różnicę, która sama w sobie działa jak amortyzator. Szkielet przyczepy wykonywane jest ze stopów tworzyw sztucznych, które dają dużą wytrzymałość, jednocześnie nie tworząc zbyt dużych obciążeń. Takie rozwiązania są naprawdę bardzo dobre, gdyż tylko dzięki temu można powiększać ładowność przyczep. Każda przyczepa ma podłączenie do prądu, ponieważ w ten sposób kierowca może sygnalizować zmianę ruchu kierunkowskazem i używać reflektorów.

Rzeczy które opisałem są często sprawdzane na wszelkiego rodzaju przeglądach, ponieważ od tego zależy, czy przyczepa spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samej firmy transportowej, ale również dla kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego. Stan pojazdów i przyczepy zawsze musi być na odpowiednim poziomie.