Rodzaje sufitów napinanych

Obecnie dominujący minimalistyczny styl w wystroju i dekorowaniu wnętrz objawia się na wiele sposobów, jednym z nich są np. sufity napinane, które wyglądają niezwykle efektownie w każdym pomieszczeniu. To interesująca alternatywa względem bardziej tradycyjnych rozwiązań wykończeniowych, zanim jednak się na niego zdecydujemy, warto poznać dostępne warianty w tym zakresie.

Jaki sufit napinany wybrać?

sufit napinany śląskiePodstawową zaletą sufitów napinanych, na jakie zwraca się uwagę, jest tempo ich montażu, które potrafi trwać nawet zaledwie kila godzin. Jest to więc znacznie szybciej niż w przypadku chociażby tradycyjnych rozwiązań gipsowo-kartonowych, na które czasami trzeba przeznaczyć parę dni. Kolejnym atutem, obok którego nie da się przejść obojętnie, są rodzaje, na które możemy się zdecydować. Kiedy interesuje nas sufit napinany śląskie województwo jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele wykwalifikowanych specjalistów, dla których montaż takiej konstrukcji nie będzie żadnym problemem. Spośród dostępnych wariantów można wybrać np. lustrzany sufit, który wywoła piorunujące wrażenie na każdym, kto przekroczy próg pomieszczenia. Popularnością cieszą się również modele podświetlane zastępujące zwyczajne lampy czy żyrandole. W takich sytuacjach wykorzystuje się taśmy LED-owe pozwalające nierzadko również na zmianę koloru, nic więc nie stanie nam na drodze, kiedy zechcemy zmienić barwę światła na czerwień czy zieleń. Warto wspomnieć także o opcji z nadrukiem, która nada przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.

Podczas wyboru takiego rozwiązania będziemy musieli kierować się przede wszystkim własnym gustem i funkcjonalnością konstrukcji. Rozwiązanie lustrzane optycznie powiększy przestrzeń i doskonale wpasuje się w industrialne wnętrza, podświetlane może być strzałem w dziesiątkę w mieszkaniu, a z nadrukiem – w firmie.