Rowery dopasowane do możliwości dziecka

Jazda rowerem to przyjemność i wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tę formę rekreacji doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto zachęcać swoje pociechy do jazdy rowerem, gdyż sport ten jest niezwykle korzystny dla rozwoju młodego organizmu.

Jak wybrać odpowiedni rower dla dziecka?

rowery dla dziecka 130 cm wzrostuNaukę jazdy rowerem najlepiej zacząć pod okiem osoby dorosłej, która będzie asekurować młodego człowieka w razie napotkania tudności, a także wybrać pojazd dopasowany do możliwości malucha. Duże znaczenie ma tutaj wiek, wzrost i stopień rozwoju fizycznego dziecka. Z pewnością najbardziej odpowiedni dla kilkulatka będzie rower z dokręcanymi bocznymi kółkami, co znacznie ułatwia trzymanie równowagi podczas jazdy. Kupując rower dla naszej pociechy warto zwrócić uwagę na jej wzrost. Przykładowo, rowery dla dziecka 130 cm wzrostu powinny mieć odpowiednio dopasowaną wysokość i wielkość kierownicy oraz siodełka, by nie męczyło się ono podczas jazdy. Rower ma się kojarzyć przede wszystkim z przyjemnością, dlatego należy zadbać o jego odpowiednie parametry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki model powinniśmy wybrać, możemy zasięgnąć opinii sprzedawcy w sklepie rowerowym. Taka osoba posiada wiedzę i doświadczenie pozwalające na udzielenie nam kompleksowej porady w tym zakresie. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza pociecha będzie się wspaniale bawić na zakupionym przez nas rowerze, odkryje nowe ścieżki i zakątki i spędzi czas na świeżym powietrzu.

Rower dla dziecka powinien być dobrany tak, by nie sprawiał mu większych trudności podczas jazdy. Nie może być zbyt wysoki ani ciężki, by nasza córka czy syn mogli z łatwością na niego wsiąść i poprowadzić. Dzięki temu jazda będzie mu się kojarzyć z przyjemnością i dobrą zabawą.