Smoczki dla niemowląt

Nie jedna przyszła mama zastanawia się jaki smoczek kupić swojemu dziecku. Niektóre mamy sądzą, że smoczek będzie niemowlakowi niepotrzebny. Bardzo się mylą, gdyż smoczek ma zastąpić dziecku pierś matki. Dlatego należy poszukać takie smoczka, który przypadnie do gustu naszemu malcowi.

Jaki smoczek wybrać dla dziecka?

smoczki heveaNa rynku istnieje niezliczona ilość producentów smoczków. Ich rodzajów jest bardzo dużo. Dlatego mamy stają przed wielkim dylematem dokonując zakupu smoczka. Smoczki wykonane są z dwóch tworzyw. Można wybrać lateksowy lub kauczukowy. Nie wszyscy producenci mają w sprzedaży smoczki kauczukowe. Oprócz tego istnieją różne wielkości smoczków. Są specjalne dla wcześniaków, są dla dzieci od pierwszego do szóstego miesiąca, od szóstego do dwunastego i tak dalej. Smoczki można kupić pakowane pojedynczo lub podwójnie. Zaleca się mieć co najmniej dwa smoczki. W przypadku zaginięcia jednego, co często się zdarza, zawsze w zanadrzu będzie drugi. Więc jaki wybrać ten smoczek? Przede wszystkim taki, który będzie uspokajał. Wszystkie smoczki hevea są uspokajające. Posiadają specjalny kształt, który dziecko szybko zaakceptuje i z chęcią będzie ssał. Warto zwrócić uwagę na cenę smoczków. Niektóre smoczki kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. To zdecydowanie za dużo. Smoczek powinien kosztować do dwudziestu złotych za sztukę, ze względu na częste jego ssanie przez dziecka, a co za tym idzie, jego zużycie. Dlatego powinno się wymieniać smoczki, jeśli tylko zauważymy w nim jakiekolwiek ubytki czy uszkodzenia.

Smoczki firmy havea można znaleźć w każdym sklepie dziecięcym. Cena za jeden smoczek nie przekroczy dwudziestu złotych. Do tego można dokupić specjalny pojemnik do przechowywania smoczka, dzięki któremu nie dostaną się do niego żadne bakterie.