Artykuły

Sprawdzony monitoring przemysłowy

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi dużą firmę lubi gdy ma wgląd do tego co aktualnie dzieje się w firmie. Niestety w przypadku firm gdzie produkcja i inne procesy zachodzą na bardzo dużej powierzchni nie da się jednocześnie kontrolować wszystkiego. Właśnie w tym celu przedsiębiorcy inwestują w nowoczesne kamery stosowane w systemach monitoringu. 

Najlepsze systemy monitoringu 

monitoring ipJednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie czy w domu jest stosowanie monitoringu. Już sama obecność kamer na elewacjach może skutecznie odstraszać potencjalnych włamywaczy. Niektórzy nawet stosują jedynie atrapy, które mają właśnie spełniać funkcję odstraszania przestępców. Monitoring jest również często stosowany jako tzw. telewizja przemysłowa. Obecnie mnóstwo firm inwestuje w monitoring IP. Ten rodzaj systemów monitorujących opiera swoje działanie na sieci bezprzewodowej. Jedynym wymogiem związanym ze stosowaniem takich rozwiązań jest posiadanie w firmie dostępu do Internetu. Najlepiej jeśli jest to Internet bezprzewodowy bowiem dzięki temu unikniemy rozciągania kabli przesyłowych. Mówiąc o takim monitoringu warto wspomnieć, że w skład systemów monitoringu IP nie musi wchodzić wiele urządzeń. Z powodzeniem możemy zastosować w naszej firmie czy w domu nawet jedną kamerę. Producenci tego typu sprzętu zadbali również o to by użytkownicy systemów monitoringu mogli przeglądać nagrania na urządzeniach mobilnych. 

Ogólnie rzecz biorąc systemy monitoringu IP występują w wersjach zewnętrznych lub wewnętrznych. Kamery IP montowane na zewnątrz są dodatkowo wyposażone w szczelną obudowę chroniącą przed deszczem czy śniegiem. W takich systemach kamery mogą skutecznie pracować na zewnątrz nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.