Artykuły

Wózek dla lalek

Category: Rodzice i dziecko

Każda mała dziewczynka bawi się lalkami, a chłopcy z reguły samochodami. Córeczki często naśladują swoje mamy i chcą robić wszystko to co one. Skoro mama pcha wózek z dzieckiem, to one też chcą to robić, tylko ze swoim misiem.

Jaki kupić wózeczek dla lalki?

solidny wózek dla lalek drewnianyKiedy dzieci zaczynają stabilnie się poruszać, to wszystko co dookoła się znajduje ich ciekawi. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to ciekawość pcha dzieci do poznawania nowych rzeczy. Dziewczynki w wieku około dwóch, trzech lat, bardzo chcą mieć swój wózek, w którym będą przewozić lalki i misie. Chcą tak robić, bo naśladują swoją mamę. Najlepszy jest solidny wózek dla lalek drewniany, gdyż dodatkowo może wspomóc dziecko, które uczy się chodzić. Z wyglądu jest on dość masywny, ale w rzeczywistości jest całkiem lekki i pchanie go nie sprawia maluchom problemu. W całości jest wykonany z bezpiecznego drewna, nawet koła, których jedynie brzegi są pokryte gumą w celu zabezpieczenia przed ślizganiem. Takim wózkiem dziecko może jeździć po domu, ale także po polu. Jest on odpowiednio głęboki, aby można było w nic schować ulubioną lalkę. Posiada odpowiednio wyprofilowany uchwyt do trzymania i prowadzenia wózka, który może być regulowany. Wózek jest zawsze w formie gondoli i może mieć też budkę. W sklepach znajdziemy zestawy dla dziewczynek składające się z wózka i pościeli, a luksusowe modele mogą być spersonalizowane i posiadać z boku imię dziecka, albo lalki, która będzie w nim wożona. Drewniany wózek z pewnością przypadnie do gustu każdej dziewczynce.

Solidny wózek, może być także pchaczem pomocnym w nauce chodzenia dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki. Dlatego lepiej żeby był wykonany z drewna, bo będzie bardziej wytrzymały i stabilny. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.