Wytrzymałe panele z poliwęglanu

Nie da się ukryć, że obecnie ciężko by nam się żyło bez stosowania różnych materiałów sztucznych. Korzystamy z nich w różnych przypadkach i coraz częściej używa się ich również w nowoczesnym budownictwie. Świetnym tego przykładem może być chociażby poliwęglan, który jest tworzywem mogącym skutecznie zastępować szkło.

Mocne panele poliwęglanowe

płyty poliwęglanowe liteMateriały sztuczne otaczają nas niemalże ciągle. Trudno by było wyobrazić sobie obecnie życie bez takich materiałów. Przez wiele lat budowanie domów opierało się o tradycyjne rozwiązania. Okna w domach były zawsze wykonywane ze szkła. Jednak od jakiegoś czasu szkło zaczyna być często zastępowane przez płyty poliwęglanowe lite. Materiał ten występuje obecnie w kilku wersjach kolorystycznych. Znaleźć w sprzedaży możemy poliwęglan w wersji zupełnie przezroczystej czy też taki poliwęglan, który jest zabarwiany na różne kolory. W przypadki poliwęglanu litego jest tak, że zdecydowanie częściej korzysta się z wersji bezbarwnej ponieważ idealnie odwzorowuje ona szkło. Na pierwszy rzut oka może wręcz być problem z odróżnieniem poliwęglanu od tradycyjnej szklanej szyby. Poliwęglan występuje też w wersji komorowej. W tym wypadku między dwiema warstwami poliwęglanu litego znajdują się komory wypełnione powietrzem. Wpływa to w dużym stopniu na lekkość tego materiału. Dodatkowo takie panele poliwęglanowe są w stanie skutecznie zatrzymywać ciepło.

Ogólnie rzecz biorąc zastosowanie paneli poliwęglanowych jest obecnie ogromne. Możemy łatwo materiał ten spotkać na zadaszeniu na przystankach autobusowych, na daszkach nad wejściami do budynków czy też tworzy się z niego zadaszenia tarasowe. Rolnicy coraz częściej wykorzystują poliwęglan do tworzenia szklarni. Jest to niekiedy zdecydowanie bezpieczniejsze wyjście niż stosowanie szkła.