Zalety malowania proszkowego felg

Nie bez powodu felgi malowane są najczęściej właśnie w lakierni proszkowej. Koła są bowiem częścią samochodu najbardziej narażoną na przeciążenia, a tym samym uszkodzenia. Dodatkowo negatywnie na materiał wpływają zmienne warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenia. Powłoka malarska musi więc nie tylko poprawiać wygląd felg, ale również chronić je przed działaniem czynników środowiskowych. 

Precyzyjne i trwałe powłoki malarskie 

malowanie proszkowe felgZe względu na tak dużo czynników eksploatacyjnych mogących prowadzić do uszkodzenia stali, z której wykonane są felgi, poddawane są one malowaniu proszkowemu. Powłoka ta powstaje poprzez naniesienie na powierzchnię elementów specjalnego proszku, który pod wpływem temperatury zmienia się w jednolitą, niezwykle twardą powłokę malarską. Tak uzyskana warstwa jest bardzo cienka, jednak pomimo tego prezentuje się niezwykle estetycznie. Nanoszone w ten sposób farby mogą być matowe lub wyróżniać się połyskiem, co dodatkowo może wpływać na dopasowanie kół do koloru karoserii. Malowanie proszkowe felg jest także stosunkowo tanie i wydajne. Koła bez obaw można być, nie zagraża im kurz i woda, a dodatkowo nie tracą koloru pod wpływem promieniowania UV. Jeśli felgi zostaną odpowiednio oczyszczone przed malowaniem, wtedy lakier będzie chronił materiał również przed korozją zewnętrzną. Dzięki temu elementy przez długi czas będą prezentowały się jak nowe. 

Malowanie proszkowe wykonuje się w specjalnych komorach. Nie ma więc możliwości wykonania zabiegu bez skorzystania z warsztatu. Usługa nie jest jednak bardzo droga, szczególnie jeśli zważymy na trwałość i wysoką jakość uzyskanej w ten sposób powłoki malarskiej. Dodatkowo zabieg jest znacznie tańszy, a efekt o wiele bardziej estetyczny niż w przypadku cynkowania.