Zostałam asystentką starszej pani

Całe moje życie poświęciłam pracy z seniorami. Pracowałam już w domach seniora, a także w domach samopomocy osób starszych. Ostatnio jedna z koleżanek poleciła mi, żebym zainteresowała się pracą jako asystentka osób starszych. Nie wiedziałam o jaką formę pracy jej chodzi, zaczęłam więc dopytywać się o szczegóły. Okazało się, że ta oferta jest niezwykle interesująca. 

Kim są asystenci osób starszych?

asystentka osoby starszejOkazało się, że asystentka osoby starszej to zupełnie nowa forma pomocy seniorom. Starsze osoby, które często czują się samotne wynajmują takich asystentów do drobnej pomocy w codziennych czynności. Ich główna praca polega na dotrzymywaniu towarzystwa i wsparciu psychicznym. Bardzo mi się spodobała taka forma współpracy z osobami starszymi. Zaczęłam czytać więcej informacji na ten temat i przeglądać oferty pracy w regionie. Zauważyłam, że nawet na mojej dzielnicy, ktoś poszukuje takiej asystentki. Zadzwoniłam do tej pani. Okazało się, że jest to starsza samotna pani, która oczekuje że ktoś będzie do niej przychodził od poniedziałku do piątku na 8 godzin. Bardzo odpowiadały mi takie godziny pracy, tym bardziej że oferowała mi umowę o pracę i całkiem dogodną stawkę. Miałam jej głównie towarzyszyć w codziennych czynnościach takich jak sprzątanie, zakupy czy wizyta u lekarza. Czasem mogłam ją w czymś wyręczyć. Była to osoba całkowicie sprawna, ale jak każdy w tym wieku potrzebowała wsparcia.

Nie zastanawiałam się długo przed podjęciem u niej pracy. Byłam bardzo zadowolona z oferowanych przez nią warunków. Zawsze mogłam też dogadać się z nią i dostosować pracę pod siebie. Była osobą bardzo ugodową i niekonfliktową. Taka forma pracy bardzo mi odpowiada. Jest bardzo przyjemna i elastyczna. Praca jest spokojna i nie ma w niej presji czasu.